Севиля надигра Леванте с 5:3 като домакин в зрелищен сблъсък от десетия кръг на испанската Ла Лига.

На „Ла Картуха“ андалусийци поведоха с два чисти гола след точните интервенции на Оливер Торес и Рафа Мир. Хосе Луис Моралес върна едно попадение за гостите от Валенсия, но Диего Карлос върна преднината от два гола за домакините.

След почивката спектакълът продължи с нови четири попадения. Мунир Ел Хадади направи резултата 4:1 в началото на втората част, но Леванте не се отказа и след втория гол на Моралес и интервенцията на Гонсало Мелеро доближиха съперника.

Все пак, по-високата класа на Севиля си каза думатта и Фернандо сложи точка на спора в полза на Юлен Лопетеги и компания. Победата изкачи андалусийци на върха в класирането с 20 точки, колкото има и втория Реал Сосиедад, който обаче е с по-лоша голова разлика.

Леванте е предпоследен с пет точки. В следващия кръг Севиля гостува на Майорка, докато Леванте посреща шампиона Атлетико Мадрид.