Защитникът Николай Бодуров вкара първия си гол в английския футбол, помагайки на своя Фулъм да победи лидера в Чемпиъншип Дарби Каунти с 2:0.

Лондончани нямаха победа повече от месец и отново се бяха оказали близо до зоната на изпадащите, но играха по-добре и заслужено спечелиха.

Така те вече дишат малко по-спокойно с 39 точки, като са на 8 от опасната зона. Въпреки поражението Овните остават на върха с 65 точки, тъй като и конкурентът Мидълзбро загуби.

Българският футболист откри в 31-ата минута, със страхотно попадение. Тогава останал вляво на наказателното поле, той успя да стреля отлично в далечния ъгъл и да даде аванс на своя тим.

Секунди преди паузата Рос Маккормак центрира и Коули Уудроу забоде топката с глава в мрежата на гостите. След почивката Фулъм добре пази аванса си, като за целия двубой Дарби стигна само до два точни удара във вратата.

За Болтън Симеон Славчев не бе в групата при успеха на Уондърърс над Брайтън с 1:0.