Уотфорд направи много важна крачка към излизане от зоната на изпадащите в английското футболно първенство, след като победи с 3:0 Астън Вила в мач от 20-ия кръг. Така "стършелите" се доближиха на три точки от първия отбор над чертата Уест Хям, който обаче е с два мача по-малко.

Капитанът Трой Дийни вкара голове преди и след червения картон на Адриан Мариапа в 57-та минута, а домакините не само удържаха, а и увеличиха преднината си до края на срещата. С това те спечелиха седма точка в последните си три мача под ръководството на новоназначения мениджър Найджъл Пиърсън, който вдъхна свеж въздух в редиците на "стършелите". Вила също е в зоната на изпадащите, на две точки пред Уотфорд.

Дийни пропусна три месеца заради контузия, но в този мач бе звездата за Уотфорд. Той откри резултата от близко разстояние в 42-та минута и после увеличи на 2:0 в 67-та от дузпа. Той се разписа от бялата точка, след като бе фаулиран от Дъглас Луис.

Исмаила Сар оформи крайния резултат в 71-та минута.