Нападателят Доминик Калвърт-Люин вкара два гола за победа на Евертън с 2:1 срещу Нюкасъл в гостуване от 20-ия кръг на английското футболно първенство. Това бе втори пореден успех за новия мениджър на "карамелите" Карло Анчелоти, който дебютира с 1:0 срещу Бърнли в четвъртък.

Именно Калвърт-Люин е ключовият футболист за успешната серия, след като той се разписа късно за успеха преди два дни. Днес 22-годишният нападател вкара първия си гол в 13-та минута от около шест метра, след като топката попадна случайно в краката му при рикошет от удар на исландския халф Гюлфи Сигурдсон.

Двата отбора си размениха по няколко положения при този резултат, а Нюкасъл първи стигна до гол в 59-та минута чрез Фабиан Шер. Той стреля покрай Джордан Пикфорд, след като Анди Керъл опита удар с глава и топката попадна на пътя на защитника.

Евертън, чиято контраатака беше основна заплаха за Нюкасъл през целия мач, все пак стигна до победата. Само пет минути след изравняването Ричарлисон центрира ниско от дясното крило и Калвърт-Люин засече топката във вратата на домакините за крайното 2:1.