Великобритания и Република Ирландия няма да кандидатстват за домакинство на Мондиал 2030 и ще се концентрират вместо това върху съвместна кандидатура за приемане на Евро 2028, съобщиха местните федерации.
Футболните асоциации на Англия, Северна Ирландия, Шотландия, Уелс и Ирландия са решили, че Европейското първенство представлява по-добра опция от Световното първенство, след като провели проучване за гъвкавост, което бе подкрепено с финансови средства от британското правителство.
„Петте асоциации решиха да се фокусират само и единствено върху официална кандидатура за приемане на Евро 2028 и се съгласиха да не кандидатстват за домакинство на Мондиал 2030. Приемането на Европейско първенство предлага подобна възвръщаемост на инвестициите, като Европейският турнир носи далеч по-ниски разходи за доставки и потенциалът на ползите се реализира по-рано. Ще бъде чест и привилегия да приемем колективно Евро 2028 и да приветстваме цяла Европа. В добавка, ще бъде прекрасна възможност да демонстрираме истинското въздействие от приемането на първокласен футболен турнир, като мотивираме за положителна промяна и оставим дългогодишно наследство сред нашите общества“, се казва в тяхно съвместно изявление, цитирано от "Тема спорт".
УЕФА обяви миналата година, че страните, които имат интерес към домакинство на Евро 2028, трябва да го потвърдят до 23 март, като страните-кандидати ще бъдат обявени на 5 април.
Снимка: БГНЕС







Борисов: Инцидентът с дрона се превърна в инцидент с играчка
Претоварват камионите с до 14 тона, всеки пети е в нарушение
Демерджиев: Турция ще съдейства за връщане на незаконно придобито имущество в България
България изпъкна: Сред лидерите е по нова временна закрила за украинци
Закопчаха мъж във Велики Преслав, набил жена си с лопата за смет
Хулио Веласкес определи групата на Левски за възловия мач с Кайрат
Какво се случи с Volkswagen Beetle от корицата на Abbey Road?
Забравеният дизайнер - Реймънд Лоуи и неговите уникални бутикови модели
Китайски SUV се запали на зарядна станция
Шофьорските грешки, от които сервизите печелят най-много
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Джилиън Робъртсън преди UFC 330: Искам Дърн да ми е ядосана
Урош Медич разкри за тежка контузия преди победата на UFC Белград
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Коментари
Напиши коментар21:07 | 7 фев 2022 г.
Напиши коментар