Съндърланд най-после се завърна в Чемпиъншип, след като спечели с 2:0 финалния плейоф в Лига 1 срещу Уикъмб.

Черните котки изкараха 4 сезона в третото ниво на английския футбол, след 2 поредни изпадания през 2017 и 2018, които ги смъкнаха доста ниско във футболната пирамида, но сега зарадваха феновете си.

Преди този триумф те на два пъти загубиха в плейофите, като през 2019-а паднаха на финала от Чарлтън, а през 2021-а от Линкълн Сити. Сега обаче нямаше кой да ги спре да се изкачат в по-горната дивизия.

Пред 72 000 зрители на „Уембли” тимът от североизточна Англия определено бе по-качественият от двата състава и поведе в 12-ата минута, когато Елиът Ембълтън проби и стреля от около 20-25 метра, а вратарят Дейвид Стокдейл не успя да избие както трябва и топката мина зад гърба му.

Малко след почивката Рос Стюърт пропусна да вкара отново от добра позиция, но в 79-ата минута се реваншира, след като получи от Причард, стреля през краката на защитник и порази целта, оформяйки крайния резултат.