Тази вечер най-успешните отбори в английския футбол Манчестър Юнайтед и Ливърпул се срещат в поредно дерби помежду си.
Неочаквано и двата отбора не успяха да спечелят първите си 2 мача от сезона, но въпреки това усещането е, че Мърсисайдци са категорично пред големия си опонент. Тимът от „Олд Трафорд“ дори е последен в класирането, докато Ливърпул все пак започна с 2 равенства.
Феновете на Червените дяволи бяха свикнали в ерата на сър Алекс Фъргюсън да доминират над противника си от „Анфийлд“, на за последните 10 години картината рязко се промени и то при положение, че Ливърпул е дал с около 700 млн. паунда по-малко за нови футболисти.
„Дейли Мейл“ прави сравнение между двата клуба и отчита превъзходството на Ливърпул във всяко едно отношение.
При трансферите Ман Юнайтед е дал 1,45 милиарда лири за футболисти, като от продажбата на такива си е върнал само 410 милиона. В същото време Ливърпул е похарчил малко над 1 милиард, но си е върнал 730 милиона, така че разликата е много голяма – около 700 милиона.
Като брой трофеи разликата не е чак толкова голяма – 5 за Ливърпул срещу 3 за Юнайтед. Значимостта на отличията обаче е в полза на Червените. Те стигнаха до първата си титла в първенството от 30 години и остават най-големия конкурент на Манчестър Сити.
Освен това спечелиха и Шампионската лига, като загубиха още 2 финала и грабнаха ФА Къп, Купата на Лигата и Суперкупата на Европа. Юнайтед взе ФА Къп, Лига Европа и Купата на Лигата, но последното отличие е от 2017-а.
Идването на Юрген Клоп през 2015-а донесе стабилност на „Анфийлд“, макар че и преди него Брендън Роджърс се справяше добре и през 2014-а бе на косъм от титлата. В същото време за тези 10 години Юнайтед имаше 6 постоянни мениджъра и още трима временни.
Ливърпул вече разшири стадиона си и планира да продължи с реконструкцията, докато за „Олд Трафорд“ има само планове. И разбира се собствениците. Феновете на Червените дяволи негодуват сериозно срещу семейство Глейзър, докато тези на Ливърпул вече са доволни от „Фенуей Спортс Груп“, които придобиха клуба през 2010-а.
Това са само част от разликите между двата непримирими съперника напоследък. Юнайтед има само една победа в последните си 12 мача срещу Ливърпул и получи 9 гола от Червените през миналия сезон. Чарът на футбола обаче е в това, че никога нищо не е сигурно, а особено когато става дума за най-успешните отбори в Англия няма гаранции за нищо.







Законът за етажната собственост не отговаря на съвременния сграден фонд
Радев: Политици и инфлуенсъри опитват да печелят дивиденти от убийството в Пловдив
Фалит на "Топлофикация София" ще бъде катастрофа, частичната концесия е решение
Пеликаните в "Сребърна" спряха да гнездят, нивото на водата е критично ниско
Путин: Русия не заплашва Япония
Postbank финансира ключовия вятърен парк „Стражица“, ускоряващ енергийния преход и ESG трансформацията на България
Експерти за агресията: Тарикатите са на пиедестал, къде са родителите?
Бойко Ноев за "ЕМКО": Атака срещу оръжейната индустрия на България
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
Skoda остави Octavia без ръчни скорости на основен пазар
Toyota призна: Не можем да се сравняваме по цени с китайците
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Крауфорд се върна във фитнеса, но не планира завръщане на ринга
Теофимо Лопес разкри защо не подписа със Zuffa Boxing
Промени в мускулната маса с възрастта - какво се случва с тялото ни и как можем да забавим процеса?
Още организации се обявиха против прехвърлянето на Центъра за асистирана репродукция към НЗОК
Как да се справим с кератоза пиларис?
Колко ниско трябва да бъде кръвното налягане след 80-годишна възраст?
Коментари
Напиши коментар17:24 | 24 апр 2024 г.
20:59 | 22 авг 2022 г.
19:40 | 22 авг 2022 г.
19:00 | 22 авг 2022 г.
15:13 | 22 авг 2022 г.
14:49 | 22 авг 2022 г.
14:19 | 22 авг 2022 г.
13:46 | 22 авг 2022 г.
12:59 | 22 авг 2022 г.
12:36 | 22 авг 2022 г.
Напиши коментар