Изненадващо или не третодивизионният Чарлтън остана единственият тим от Лондон на 1/4финалите в Карабао Къп.
Атлетик, който е едва 18-и в Лига 1, елиминира Брайтън след 0:0 и драматични дузпи, които спечели с 4:3 и при които и двата отбора направиха доста пропуски.
Играчите на елитния тим не успяха да вкарат цели 4 наказателни удара, сред които бе и пропуск на Соли Марч, който щеше да донесе победата на Чайките.
Световният шампион на Брайтън Алексис Мак Алистър разбира се липсваше за гостите, които не успяха да вкарат попадение в редовното време и отпаднаха.
Играчите на Брайтън пропуснаха първите си 2 дузпи, след като Паскал Грос и Леандро Тросар стреляха в гредите. Две спасявания на вратаря Стийл даде шанс на Соли Марч да донесе победата, но той прати топката над вратата. Ударът на Мойзес Кайседо бе спасен от вратаря на Чарлтън и защитникът Сам Левъл донесе успеха с мощен шут.
Нотингам стигна до последните 8 в турнира за първи път от 1994-а, след 4:1 на терена на Блекбърн. Бренън Джонсън вкара два пъти, а Джеси Лингард и Тайо Ауони също се разписаха за Форест.








Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар16:56 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар