Саутхемптън, Уулвс и Нотингам записаха важни победи в борбата за оцеляване във Висшата лига на Англия.

Светците обърнаха Евертън с 2:1 като гости и спряха серията си от 6 поредни загуби в шампионата, като в същото време постигнаха трети пореден триумф след победите за ФА Къп и Купата на Лигата.

Джеймс Уорд-Праус се превърна в герой за южняците, вкарвайки и двата гола за отбора си, вторият в 78-ата минута от отличен пряк свободен удар. Така Саутхемптън вече има 15 точки, с колкото и са Карамелите, които обаче вече са последни.

Улвърхемптън измъкна 1:0 над Уест Хям след гол на Даниел Поденс в 48-ата минута. Вълците вече са със 17 точки, докато Чуковете остават с 15 и са в опасната зона, като натиска върху Дейвид Мойс става още по-сериозен.

С два гола на Бренън Джонсън след почивката Нотингам победи Лестър с 2:0. Триумфът бе втори пореден за Форест и трети в последните 5 мача от първенството, като новакът вече е с 20 точки. Лисиците остават със 17, губейки за 4-и път поред, като в тези двубои след подновяването на сезона, вкараха едва веднъж.