Уест Хем надви Саутхемптън с 1:0 като домакин и спечели изключително важен мач в битката за оцеляване в английската Висша лига. Чуковете изплуваха над зоната на изпадащите с 27 точки, а Светците остават последни с 23. Уест Хем вкара единствения гол след четвърт час игра, когато Тило Керер центрира в наказателното поле и Найеф Агер засече топката в мрежата на гостите за 1:0.

Саутхемптън атакуваше по-често през второто полувреме, но така и не успя да изравни. Светците бяха най-близо до гол в самия край след центриране на Джеймс Уорд-Праус, което Пол Онуачу изпрати с глава в напречната греда.

Въпреки победата, Уест Хем далеч не се е спасил от изпадане. Чуковете имат само точка повече от първия под чертата Евертън, но също така са и с мач по-малко.