Англия надви Австралия с 1:0 в контрола играна на стадион „Уембли“. Оли Уоткинс от Астън Вила донесе победата през второто полувреме.

Англичаните определено не впечатлиха, като особено до почивката съперникът им имаше намалко добри моменти.

Австралийците направиха силно първо полувреме, като в 11-ата минута Бакус накара Джонстън да прави спасяване. Вратарят на Кристъл Палас през цялото време бе солиден.

Англичаните обаче, можеха да поведат в 33-ата минута, когато Мадисън изведе Уоткинс, който заобиколи вратаря Райън и бе на път да вкара на празната врата, но прати топката в гредата.

Иначе голът падна в 57-ата минута, когато след свободен удар топката стигна до Александър-Арнолд, който намери Грийлиш, който пък от своя страна подаде успоредно към далечната греда, където Оли Уоткинс се плъзна по тревата и реализира.

Предишният гол на нападателя за Трите Лъва бе преди 563 дни, което бе най-голямата разлика между голове в поредни мачове за Англия от Майк О’Грейди, който вкара в 2 последователни двубоя за тима с разлика от 2335 дни – 1962 и 1969.

Гостите нямаха късмет да изравнят в 80-ата минута, когато след корнер на Бойл, Меткалф остана свободен, но стреля в гредата. Все пак в ситуацията имаше отсъдена и засада. В 86-ата минута Джонстън направи още едно спасяване, с което гарантира 55-ата победа на Гарет Саутгейт начело на Англия.

Съставът на Англия: Джонстън, Александър-Арнолд, Томори (62 Стоунс), Дънк, Колуил, Галахър (62 Филипс), Хендерсън (62 Трипиър), Боуен, Мадисън (73 Фодън), Грийлиш (61 Рашфорд), Уоткинс (73 Нкетиа)