Астън Вила излезе 5-и във Висшата лига, само на 2 точки от върха, след впечатляваща победа над Уест Хям с 4:1 у дома в 9-ия кръг на шампионата.

Халфът Дъглас Луис вкара първите два гола, а Оли Уоткинс се отчете с попадение и асистенция за крайния успех.

Бразилецът откри с нисък удар в 30-ата минута, а в 51-ата реализира от дузпа, след необмислено действие от Найеф Агер срещу Езри Конса.

Чуковете имаха късмет да върнат един гол малко след това, когато след удар на Джаръд Боуен се получи сериозен рикошет и топката влезе в далечния ъгъл.

Оли Уоткинс обаче вкара  при контраатака в 74-ата минута, а в края и Леон Бейли се разписа. От идването на Унай Емери Вила е с 4-тите най-добри показатели в първенството.

Бирмингамци имат 19 точки, с 2 по-малко от Ман Сити и Арсенал и 1 от Ливърпул и Тотнъм, който все пак е и с мач по-малко. Чуковете са 9-и с 14 точки.