Лийдс нанесе втора загуба за сезона на лидера в Чемпиъншип Лестър. Белите на Даниел Фарке победиха на "Кинг Пауър Стейдиъм" с 1:0. До тук през сезона Лисиците имаха 13 победи и 1 загуба и са убедителен лидер с 39 точки, като остават начело и след този кръг. Вторият Ипсуич има мач вече 2 мача по-малко и е с 34 точки. Лийдс обаче запазва третото си място с този успех и има 28 точки.

Единственият гол в мача вкара Джеорджино Рутър в 58-ата минута. Сам Байръм се освободи от пазача си при корнер и нанесе силен удар, който Мадс Хермансен спаси. Рутър обаче бе на позиция за добавка и така Лийдс спечели мача.

Българинът Илия Груев остана на пейката в началото, но се появи в игра в 84-ата минута на мача. Той смени Джо Пироу. Въпреки, че Лестър имаше лъвския пай от топката (65%), Лисиците нанесоха само един точен удар в мача. Лийдс отправи 6 точни опита и се поздрави с победата. Тя е пета за белите от последните 6 мача.