Лийдс докопа късна точка след 2:2 срещу Уотфорд като гост, но остана втори в Чемпиъншип. Илия Груев пропусна двубоя.

Стършелите играха добре и поведоха в 30-ата минута чрез Вакун Байо, но Крисенсио Съмървил изравни с отличен удар преди Емануел Денис да върне преднината на Уотфорд в 44-ата минута, като и неговото попадение бе прекрасно.

Лийдс доминираше след почивката, без обаче да създаде кой знае колко добри ситуации. Все пак резервата Матео Джоузеф успя да изравни в 85-ата минута, след като първият му удар в ситуацията бе блокиран, но при опита да изчисти Джамал Люис прати топката в съперника, за да се стигне до крайното 2:2.

Лийдс има 83 точки, като е с 1 повече от Лестър и 1 по-малко от Ипсуич, който надви Блекбърн с 1:0, за да излезе начело. Конър Чаплин вкара още в 9-ата минута за Трактористите, като при положението и вратарят на Роувърс се издъни, пропускайки топката след удар в близкия си ъгъл.