Саутхемптън завърза още по-здраво битката за директна промоция за Висшата лига, след като спечели с 3:0 срещу Престън в отложен мач от Чемпиъншип.

По този начин Светците се доближиха до 4 точки от втория Лестър и до 5 от лидера Ипсуич. При това те имат мач по-малко от отбора начело, както и от Лийдс, което определено ги поставя в добра позиция, предвид колебанията на съперниците.

Южняците доминираха сериозно през първото полувреме, в което отправиха 14 удара, когато вкараха и трите си попадения.

Че Адамс вкара първите две попадения, които дойдоха след като вратарят Гавин Базуну получи контузия в ахилеса и вероятно ще пропусне остатъка от сезона.

Пробирът дойде в 19-ата минута, когато Адамс засече подаване пред вратата от Адам Арстронг. Десетина минути по-късно той вкара отново, след размяна на подавания с Дейвид Брукс, а Армстронг направи 3:0, за да оформи крайния резултат.

Интересно е, че до края на сезона Саутхемптън ще има гостувания на Лестър и Лийдс, така че ще има възможност да увеличи още повече шансовете си за директна промоция при победи в тези преки мачове.