Шефилд Юнайтед изпадна от Висшата лига на Англия. "Остриетата" загубиха с разгромното 1:5 като гости срещу Нюкасъл в мач от 35-ия кръг и имат само 16 точки на 20-то място в класирането. Нотингам Форест, който е първи над зоната на изпадащите, е с 10 пункта повече три кръга преди края на кампанията.

Босненецът Анел Ахмедходжич даде аванс за Шефилд още в петата минута, но след това Александър Исак изравни в 26-ата.

"Черно-белите" взеха аванс девет минути след началото на втората част чрез Бруно Гимараеш. Исак покачи на 3:1 от дузпа в 61-ата минута, а автогол на Бен Озбърн четири минути след това реши всичко в двубоя.

Крайното 5:1 беше оформено от Калъм Уилсън в 72-ата минута.

Шефилд Юнайтед се завръща във втора дивизия след само един сезон в елита, докато Нюкасъл е на седма позиция в класирането с 53 пункта.