Селекционерът на държавния отбор на Англия по футбол Томас Тухел заяви, че ще трябва да си "спечели правото" да пее националния химн на страната "God Save the King", след като обяви състава от 26 играчи преди квалификационните мачове за предстоящото Световното първенство по-късно този месец, пише агенция "Ройтерс".
Тухел, който беше назначен след раздялата на тима с Гарет Саутгейт през октомври, ще изведе футболистите си срещу Албания и Латвия. Той каза, че няма да пее химна в първите си мачове начело на английския състав.
"Това означава много за мен, мога да ви уверя, но усещам, тъй като е толкова значимо, толкова емоционално и силно - националният химн, че трябва да спечеля правото си да го пея", коментира на пресконференция 51-годишният германец.
Бившият временен мениджър на Англия Лий Карсли беше критикуван миналата година, че не е пял химна по време на мандата си.
Тухел добави, че макар да се гордее, че е начело на отбора и знае думите на химна, планира да си спечели правото да го пее с резултати.
"Може би трябва да се гмурна повече в културата и да си спечеля правото от вас, играчите, привържениците, така че всеки да почувства сякаш - "той е един от нашите, той е английският мениджър и трябва да пее химна", каза още Томас Тухел.
Снимка: БГНЕС







Формулата 6-4-2: Нов начин да избегнем "прегарянето" на работа
На 15 май 2026 три зодии получават нов прилив на надежда
Какво се променя при матурите тази година (ВИДЕО)
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар