Арсенал взе добър аванс срещу Валенсия в полуфиналите на Лига Европа, след като спечели с 3:1 на „Емиратс“ и ще бъде уверен за реванша другата седмица.
Лондончани не започнаха добре и изостанаха, но след това направиха обрат още до почивката чрез Александър Лаказет, а в края стигнаха и до още един гол, дело на Пиер-Емерик Обамеянг. Двамата нападатели бяха в основата на всички атаки.
Мачът предложи много положения и испанският тим определено може да съжалява, че не вкара още голове. Все пак Прилепите запазиха шансове за финал, въпреки че загубиха едва за втори път в 6 мача срещу Артилеристите.
Валенсия определено започна по-добре и в 8-ата минута Гарай направи невероятен пропуск. Родриго прати топката във вратарското поле, където защитникът от 4-5 метра стреля над гредата. Това бе наистина огромен пропуск.
Той обаче не се оказа фатален, защото в 11-ата минута Прилепите поведоха. След корнер Родриго остана сам на далечната греда, върна към близката, където Диакаби успя да се пребори със защитниците и да отбележи отблизо.
Това шокира лондончани, които в 15-ата минута бяха на път да изостанат още по-сериозно. Парехо стреля от около 20 метра, Чех изби, а Мейтланд-Найлс реши да връща с глава към вратаря. Той обаче удари топката твърде слабо и Гедеш стигна пръв до нея, но от въздуха я прати над целта.
Това се оказа важен пропуск, защото в 18-ата минута домакините изравниха. Лаказет започна атаката от центъра, като изведе брилянтно в коридор Обамеянг и продължи движението си напред. Съотборникът му смени посоката, елиминирайки защитник и вратар, след което върна към французина, който вкара на празна врата за 1:1.
Това върна увереността на лондончани и в 25-ата минута те направиха пълен обрат. Джака центрира отляво, а Лаказет се измъкна зад защитата и стреля с глава. Вратарят Нето изби, но топката рикошира в гредата и премина с около половин метър зад голлинията. Часовникът върху ръката на съдията сигнализира и голът бе факт.
Сега пък бе ред на гостите да се разколебаят и Лаказет не успя да стреля добре малко след това, а в 34-ата минута Обамеянг остана сам и стреля атрактивно от въздуха, но топката отскочи твърде много от земята и прелетя над целта.
До почивката домакините имаха инициативата, но до нови голове не се стигна. Така или иначе обаче, се получаваше много интересен и атрактивен двубой.
След паузата действията бяха по-спокойни и затова добрите положения в първите минути липсваха. Испанците обаче изглеждаха по-настойчиви в тях, но и двата отбора не бяха прецизни в последната фаза.
Все пак в 63-ата минута домакините създадоха опасно положение. Обамеянг размина Габриел Паулиста отляво и стигна до границата на наказателното поле, след което центрира към далечната греда, където Лаказет плонжира в търсене на хеттрика си, но не успя да уцели топката и гостите изчистиха.
Малко след това Колашинац опита удар, а топката се отби в Обамеянг е попадна в свободния Лаказет. Французинът стреля от няколко метра, но Нето изби, като топката пак се върна в нападателя, който при втория си опит пак намери тялото на стража и пропусна да вкара.
Последва шанс и за Валенсия отново след статично положение и удар на Диакаби, но Мустафи изби от голлинията. В 73-ата минута Чех спря удар на влезлия малко по-рано Гамейро, след като Прилепите определено станаха доста опасни.
В 78-ата минута все пак Габриел трябваше да прави отчаян шпагат, за да изпревари Обамеянг и да избие в корнер. В 90-ата минута обаче, домакините направиха успеха си още по-убедителен. Първо вратарят изби силен удар на Лаказет, а след това Колашинац центрира към далечната греда, където от малък ъгъл, но с много майсторски удар от въздуха, Обамеянг вкара и оформи крайното 3:1.








Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия
Катастрофата край Ботевград: Един от пострадалите остава в тежко състояние, работниците са от пътноподдържаща фирма
Мащабен проект за над 3,5 млн. евро: Започва реконструкцията на паметника "Бузлуджа"
"Нашето родно" 2026: Шест града с фермерски изложения в подкрепа на семейните стопанства
Националната мюсюлманска конференция избра Ахмед Хасанов за главен мюфтия
Как българските книги стигат до световните издатели?
Пиян шофьор с 1,63 промила събори ограда в Берковица и избяга
2430 километра по границите на България с 45-годишен велосипед
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Бъдещата българска кола: Тествахме Ora 5, която от зимата ще се прави в Ловеч
Най-безшумните коли – дизели унижават електромобили
Терънс Крауфорд не прие оправданията на Ерол Спенс за битката им през 2023 година
Рами Киуан със сребърен медал от Световната купа в Китай
Роселин Бачевски грабна златото в Чехия
Дрикус дю Плеси се завръща срещу Камару Усман в главния мач на UFC Оклахома Сити
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментар18:44 | 3 май 2019 г.
12:29 | 3 май 2019 г.
12:19 | 3 май 2019 г.
11:48 | 3 май 2019 г.
09:21 | 3 май 2019 г.
09:03 | 3 май 2019 г.
07:01 | 3 май 2019 г.
06:59 | 3 май 2019 г.
06:58 | 3 май 2019 г.
06:08 | 3 май 2019 г.
Напиши коментар