Атлетико (Мадрид) се разправи със Севиля и му нанесе най-тежката загуба от началото на сезона.

Хората на Диего Симеоне победиха с 5:2 на "Рамон Санчес Писхуан" след шоу на звездите си Антоан Гризман и Диего Коста. Французинът отбеляза хеттрик и направи най-силния си мач от месеци насам.

Слабата отбрана на севилци също спомогна за разгромния резултат, който оставя столичани на седем точки зад Барселона.

Атлетико поведе в 29-та минута след потресаваща грешка на защитата на съперника. Вратарят на Севиля Серхио Рико даде много рисков пас на защитник и топката бе отнета. Така отблизо Диего Коста не сгреши за 1:0.

В 42-та минута Гризман вкара поредния си фамозен гол, след като овладя пред наказателното поле, проби между трима и отправи фамозен шут в горрния десен ъгъл за 2:0.

Французинът направи резултата класически в 51-та минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Серхио Рико срещу Диего Коста, който го преодоля технично. Спор за отсъждането нямаше.

Четвъртият гол бе реализиран от Коке, който се възползва от нова фрапантна грешка на бранител и след двойно подаване с Гризман реализира.

Последният гол за мадридчани вакра пак Гризман в 81-та минута, като се възползва от перфектна асистенция на Саул Нигес.

Все пак домакините стигнаха до първото си почетно попадение в 85-та минута. Пабло Сарабия вкара след хубава триходова комбинация в наказателното поле на съперника.

Отпускането на гостите продължи и след това. В 89-та минута Нолито се възползва от подаване на Серхио Ескюдеро за 2:5.

С победата Атлетико събира 58 точки и остава на второто място в шампионата. Севиля е шести с 39 точки.