Носителят на трофея в Лига Европа Алетико Мадрид направи 2:2 с гостуващия Ейбар в среща от последния 38-ия кръг на испанското първенство и завършва на второ място в крайното класиране. За домакините и двете попадения отбеляза Фернандо Торес, който изигра последния си мач за тима. Той беше точен в 42-ата и 60-ата минута.

Публиката на мадридчани беше подготвила специална хореография в чест на 34-годишния Торес, който остава в историята със 129 попадения в 404 официални мача за Атлетико.

Кике откри резултата за Ейбар в 35-ата минута, а в 70-ата Рубен Пеня направи 2:2. Домакините играха с човек по-малко след 63-ата минута, когато Люка Ернандес получи червен картон. Атлетико завършва сезона с трофея в Лига Европа и с второ място в Ла Лига.

По-рано днес Еспаньол спечели с 1:0 при визитата си на Атлетик (Билбао) и записа трети пореден успех. Давид Лопес вкара единствения гол в мача след удар с глава в 9-ата минута. Еспаньол е на 11-о място с 49 точки, а баските са на 16-а позиция с 43 точки.