Атлетико Мадрид се доближи на две точки от Барселона в генералното класиране на испанското първенство по футбол, след като победи с 2:0 Уеска в мъгливия североизток. Столичаните вече са с актив от 41 точки, а Барселона е с 43 преди домакинството си на Леганес утре.

Люка Ернандес получи успореден пас на голлинията от капитана Коке и откри резултата в 31-та минута на мача, а Сантяго Ариас покачи на 2:0 в 52-та. Той бе изведен сам срещу вратаря от Антоан Гризман. Коке оформи крайния резултат в 71-та минута с красив удар с глава.

Атлетико не е губил мач във всички турнири от 24-и октомври насам, а специално в Ла Лига отборът е без поражение 1-и септември. За Уеска това е втора поредна загуба в първенството и с нея отборът остава на последното място.