Контузия на Люка Дин обърква плановете на треньора на Барселона Ернесто Валверде да даде почивка на Жорди Алба за реванша с Валенсия за купата на Испания в четвъртък.

Наставникът на "блаугранас" е имал желание да остави титулярния си ляв бранител на пейката с оглед сгъстената програма в календара, но след равенството 1:1 с Еспаньол французинът се оказа със счупен пръст на дясната ръка.

Неговото състояние беше потвърдена от лагера на каталунския колос. Футболистът излезе принудително четвърт час преди края на мача и беше заменен именно от Алба.

Все още не е ясно колко време Дин ще бъде извън строя, но контузията му със сигурност означава, че Алба ще трябва да играе още от първата минута на "Местая".