Плеймейкърът на Барселона Андрес Иниеста продължава да тренира самостоятелно към момента и няма да бъде притискан да се върне на терена, обяви треньорът на каталунците Ернесто Валверде. Прекалено е рано да се говори дали ще бъде на разположение за следващата седмица, но днес срещу Малага няма да бъде използван, каза още треньорът.
"Ние имаме достатъчно футболисти на същата позиция. Денис Суарес се контузи, но Филипе Коутиньо може да играе както на фланга, така и в центъра. Андре Гомеш също може да бъде използван, но ще преценяваме", заяви Валверде.
Жерард Пике вече тренира на пълни обороти, след като два дни не вземаше участие и за момента има спокойствие, че ще бъде на 100 процента готов за мача с Челси другата седмица.
"Не мога да кажа какво ще правим другата седмица с Челси. По принцип всички мачове са важни. По традиция, най-важен е следващият мач. Не победихме срещу Лас Палмас и веднага напрежението надвисна над нашия отбор. И то си личеше в мача с Атлетико. Сега излизаме срещу отбор, който ще бъде мотивиран на 200 процента, за да си спаси живота в Примера дивисион", заяви още Валверде.
Малага е на последното 20-о място в класирането само с 13 точки, на 8 след Леванте, който заема спасителното 17-о място. Барселона води в подреждането с 8 точки преднина над Атлетико.
"Обикновено разликата между първия и последния отбор в първенството през втората част от сезона не е така драстична, както хората си мислят. Особено в Испания отборите започват да подобряват играта си в защита и това ни затруднява".







Умни колела навлизат в автомобилната индустрия
Над 40 задържани на протеста в София: Агитки и локали - МВР гледа видеоматериали
Защо носът ни се запушва или тече в студеното време
Ескалация след протеста: Маскирани стигнаха сградата на ДПС-НН
Движението по софийския булевард "Васил Левски" е възстановено
Проф. Михаил Константинов: Считайте властта за свалена
Протестът не е за надделяването на една или друга партия, а е срещу фасадната демокрация
Кардиолог съветва какво да избягваме за здраво сърце
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Кубрат Пулев: Мурат Гасиев е голям шампион, но в петък ще покажа, че аз съм по-добър
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар