Барселона победи Валядолид с минималното 1:0 в двубой от втория кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Хосе Сорийя".

Футболистите на треньора Ернесто Валверде демонстрираха доста пестелива игра, която все пак им бе достатъчна да извоюват трите точки. Единственото попадение в срещата бе дело на Усман Дембеле (57). В добавеното време на мача домакините отбелязаха изравнителен гол, който бе отменен след преглед чрез системата за видеоповторение.

Така Барса е с пълен актив от точки след първите си два мача и се откъсна от Реал Мадрид, който утре гостува на Жирона от 23:15 часа българско време.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/njgNZtp4e1E" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна сравнително равностойно, като домакините демонстрираха, че не се страхуват от шампионите и първи стигнаха до опасна ситуация в 7-ата минута. Енес Юнал стреля елегантно от ръба на пеналтерията. Марк-Андре тер Стеген обаче бе на мястото си и спаси.

В 17-ата минута Лионел меси отправи великолепен изведащ пас към Жорди Алба, който остана очи в очи с вратаря Жорди Масип. Защитникът обаче не овладя добре топката и стражът на Валядолид улови кълбото.

В 22-ата минута Усман Дембеле пропусна добра възможност да открие резултата. Французинът получи топката на границата на пеналтерията и отправи мощен изстрел по земя. Кълбото обаче профуча на сантиметри от лявата греда.

В 30-ата минута Марк-Андре тер Стеген демонстрира страхотен рефлекс, спасявайки удар с глава на Фернандо Калеро от много близко разстояние след центриране от ъглов удар.

В следващите минути опасните положения се редуваха едно след друго пред двете врати, но блестящите изяви на Тер Стеген и Масип попречиха да бъдат инкасирани голове в срещата.

В 43-ата минута Лионел Меси получи добра възможност да даде аванс на Барселона, след като бе фаулиран на няколко метра от границата на пеналтерията. Аржентинецът изпълни последвалия пряк свободен удар, но топката мина малко над напречната греда. Така първото полувреме завърши без голове.

В началото на втората част домакините пропуснаха добра възможност. Енес Юнал получи подаване в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 57-ата минута Усман Дембеле откри резултата. Серхи Роберто засече с глава на аут линията неудобно подаване отляво и насочи топката към непокрития французин, който от близка дистанция не остави шансове на Масип - 0:1.

В 70-ата минута Рубен Алкарас получи добър пас на границата на наказателното поле и отправи техничен диагонален изстрел. Топката обаче мина покрай лявата греда.

В 77-ата минута Кико се извиси над всички и засече с глава центриране отляво. Футболистът прати топката от опасна близост по посока на вратата, но Тер Стеген бе на мястото си и улови.

В 83-ата минута Луис Суарес прати топката във вратата. Голът обаче бе отменен, тъй като уругваецът се намираше в много тънка засада.

В 90-минута резервата Малком бе изведен по прекрасен начин сам срещу вратаря. Футболистът отправи изстрел, но Масип демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

В добавеното време на срещата Валядолид отбеляза гол, но съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа даде сигнал, че иска да провери редовността му чрез системата за видеоповторение, което доведе до отмяна на попадението, заради засада.

Валядолид - Барселона 0:1

Голмайстори: Усман Дембеле (57)

Валядолид: Масип, Мояно, Кико, Калеро, Начо, Борха (Кеко 65'), Алкарас, Плано, Тухами, Тони (Верде 87'), Юнал (Чоп 70')
Треньор: Серхио Гонзалес

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Бускетс, Ракитич, Коутиньо (Малком 84'), Дембеле (Видал 76'), Меси, Суарес (Ел Хадади 90+1')
Треньор: Ернесто Валверде