Барселона победи с 2:0 Виляреал и си върна първата позиция в испанската Примера дивисион. Жерард Пике даде аванс на каталунците в 36-та минута, а в 87-та друг юноша на тима Карлес Аленя довърши гостите.

С този успех Барселона се върна на върха в класирането, поне временно. Каталунците имат 28 точки, с две повече от Севиля. Андалусийци обаче могат да изместят отново тима на Ернесто Валверде при победа над Алавес в гостуването си тази вечер. Двубоят започва след около 30 минути. Виляреал пък е точно над чертата - 17-та позиция с 14 точки от 14 мача.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути Виляреал дори имаше шанс да поведе. В 3-та минута Саму проби по крилото и центрира остро, но Тер Стеген излезе предвидливо и спаси. Постепенно каталунците овладяха инициативата, като Меси и Дембеле бяха особено активни. Французинът опита да” счупи кръста” на съперник с финтове по дясното крило в осмата минута, но след това не можа да центира добре. Малко след това пък Лео Меси опита да прехвърли Серхио Асенхо, който изби в ъглов удар.

Малко след това Меси пробва късмета си и от свободен удар, но уцели стената. Първият грандиозен шанс бе в 13-та минута, когато Жерард Морено се докопа до топката в наказателното поле след поредица от грешки на каталунците и стреля мощно, но в гредата.

Барса отговори с хубав изстрел на Ракитич от границата на наказателното поле, а топката облиза страничката греда. Така се стигна до 36-та минута, когато домакините поведоха. Дембеле центрира от ъглов удар, но топката се отби в тялото на защитник на гостите и дойде пак в него. Французинът центрира по прекрасен начин с левия крак на главата на Жерард Пике, който се пребори със защитник на гостите и реализира за 1:0. Малко след това Меси стреля технично, а Асенхо отрази.

В началото на втората част Артуро Видал бе близо до това да реши мача, но Асенхо отново спаси. Последва пропуск на Марио Гаспар, а Пике се “захапа” здраво с Жерард Морено. При една от ситуациите защитникът на Барса удари през лицето нападателя на гостите, но главният рефер прецени да не гони Пике.

Темпото на игра постепенно спадна, като привидно каталунците владееха инициативата. В 69-та минута Санти Касорла стреля опасно от свободен удар, но прати топката над гредата.

В 87-та минута Барса реши всичко с втори гол. Меси изведе с изящен пас резервата Карлес Аленя сам срещу Асенхо. Младокът копна много технично топката над вратаря на Виляреал и вкара първото си попадение за каталунците.

Барселона - Виляреал 2:0

1:0 Жерард Пике 36'

2:0 Карлес Аленя 87’

Барселона: Тер Стеген, Алба, Ленгле, Пике, Семедо, Бускетс, Видал (70 - Аленя), Ракитич, Коутиньо (80 - Малком), Дембеле, Меси

Виляреал: Асенхо, Алфонсо, Руис, Алваро, Гаспар, Касерес, Тригерос (67 - Бака), Касорла (88 - Риба), Чуквуезе, Форналс, Морено (79 - Екамби)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cmI4OVonZTM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>