Кике Сетиен започна с победа в официалния си дебют начело на Барселона, след като отборът му надделя с 1:0 над Гранада на своя "Ноу Камп".

Успехът обаче бе крайно измъчен и падна след гол на Меси в 76-ата минута.

Седем минути преди попадението гостите бяха останали с човек по-малко заради червения картон, който получи Санчес.

След този мач каталуците са лидери в класирането и имат 43 точки на върха, колкото има и Реал (Мадрид).

Скромният тим на Гранада е 10-и в таблицата с 27 точки.

Съвсем в реда на нещата домакините понатиснаха противника си още от първата минута, но чистите голови положения липсваха.

В 7-ата минута Фати принуди с хубав удар вратаря на противниковия отбор да се намесва, а малко след това отново младокът бе в светлините на прожекторите. Той опита да нахлуе в наказателното поле от добра позиция, но загуби контрол и се падна на тревата.

В 14-ата минута Меси пробва късмета си с удар от около 25 метра, но топката не намери очертанията на вратата.

Броени минути след това аржентинецът се справи с отбраната на противника, но в последния момент не успя да отправи удар. Първото по-сериозно положение бе в 21-ата минута, след като Алба центрира топката успоредно на голлинията, но Фати не успя да я засече, тъй като бе блокиран от противников играч.

До почивката така и нямаше кой знае какви опасности пред двете врати.

Второто полувреме започна активно за домакините и Меси пробва късмета си с удар от над 20 метра, но топката премина покрай вратата.

В 53-ата минута бранител на Гранада изчисти топката пред голлинията след удар на Видал от малък ъгъл и така предотврати попадение.

Точно десет минути след това Меси стреля от пряк свободен удар, но топката се отклони в крака на Дуарте.

В 66-ата минута Етеки можеше шокиращо да открие за гостите, но след удара му топката срещна гредата.

Три минути след това заради груб фаул гостите останаха с човек по-малко на терена, тъй като Санчес бе изгонен след втори жълт и респективно червен картон.

В 76-ата минута Видал по прекрасен начин с пета намери Меси около точката на дузпата и аржентинецът не сгреши.