Шампионите на НБА от Голдън Стейт увеличиха още повече аванса си в Западната конференция, след като спечелиха дербито с Хюстън със 124:114.

Кевин Дюрант пропусна мача заради травма в прасеца, но Стеф Къри наниза 29 точки, Клей Томпсън добави 28, а Дреймонд Грийн се отчете с трипъл-дабъл от 17 точки, 14 борби и 10 асистенции, за  да стане №1 с такива постижения в клубната история с 21, като изпревари Том Гола.

Липсата на Джеймс Хардън оказа своето влияние и въпреки че Ракетите бяха близо през цялото време, в последната четвърт не успяха да стигнат до победа. Уориърс отвориха аванс от 10 точки, който в крайна сметка запазиха и подобриха баланса си до 31-8, докато Хюстън е с 27-10.

Ериг Гордън реализира 30 точки за тексасци, Джералд Грийн добави 29 и продължава да играе изключително силно, а Крис Пол се отчете с 28, но това не бе достатъчно. Важен бе краят и на третата част, когато гостите превърхана изоставане от 83:88 в аванс от 93:90.

„Очевидно те бяха без най-добрият си играч, така че усещахме, че ще имаме шанс“ заяви Томпсън, чийто тим е най-добрият гост в Лигата с показатели от 16-3 далеч от дома.

В другия мач от програмата Оклахома Сити спечели гостуването си на ЛА Клипърс със 127:117. Ръсел Уестбрук направи 13-ия си трипъл-дабъл за сезона, като завърши с 29 точки, 12 борби и 11 асистенции, а Пол Джордж наниза 31 точки за триумфа. Серия от 12 поредни точки в началото на последната част постави Тъндър на правилния път, като те спечелиха решителната четвърт с 33-20 и подобриха актива си до 22-17. Калифорнийци са със 17-20.