След невероятно първо полувреме и аванс от 81:54 срещу домакините от Торонто Голдън Стейт изглеждаше, че е устремен към поредната си убедителна победа.

Раптърс обаче не бяха готови да се предадат и се върнаха в мача, преди Уориърс все пак да стигнат до триумф в Канада със 127:125. Стеф Къри се завърна, след като пропусна предишните две срещи на тима и вкара 24 точки, Клей Томпсън се отчете с 26, а Кевин Дюрант с 25.

ДеМар Дерозън поведе Торонто с 42 точки, като след третата част домакините стопиха пасива си до 19, а в последната намалиха изоставането си до 115:116 след тройка на Фред ван Влий 3:52 минути преди сирената.

Те обаче така и не успяха да поведат, въпреки че в последната минута при 123:122 за калифорнийци Къри неочаквано изпусна два наказателни изстрела. ДеРозън не успя да вкара от средно разстояние, след което Кевин Дюрант реализира за 125:122. Си Джей Майлс не успя от тройката, получи се разбъркване, но топката остана за Голдън Стейт и Стеф гарантира успеха от линията.

Поражението бе едва трето у дома през сезона за Раптърс, които остават втори на Изток с 29-12. Уориърс пък са лидери в Лигата с 35-9, макар и да не са толкова убедителни, както в предишните 3 сезона.

Останалите резултати: Далас – ЛА Лейкърс 101:107 (прод), ЛА Клипърс – Сакраменто 126:105, Шарлът – Оклахома Сити 91:101, Вашингтон – Бруклин 119:113 (прод), Чикаго – Детройт 107:105 (Зак ЛаВин дебютира за Биковете с 14 точки), Сан Антонио – Денвър 112:80.