Звездите на Оклахома Сити Тъндър имат колебания през този сезон в НБА, но сега и те се изгавриха с намиращия се явно в сериозна криза Кливланд.

Гръмотевиците разбиха Кавалиърс насред тяхната със 148:124, като изиграха най-добрия си мач в нападение през сезона и реализираха 58% от стрелбите си. Нещата за Кливланд пък не изглеждат никак добре, като тимът бе трагичен в защита за пореден път.

Гостите започнаха ударно, като поведоха с 8:0. Стивън Адамс и Пол Джордж вкараха по няколко стрелби, а разликата продължи да се вдига и след първата част бе невероятните 19 точки – 43:24.

Във втората домакините започнаха по-добре, като на свой ред откриха периода със 7 поредни точки, за да намалят пасива си. След това те намалиха разликата дори под 10, но с връщането в игра на звездите гостите пак се откъснаха, за да поведат със 76:60 на почивката, а Пол Джордж имаше 25 точки на сметката си.

След почивката ситуацията на паркета не се промени и авансът на Тъндър продължи да бъде около 20 точки. Само в края на третата част разликата падна до 12, но Оклахома Сити реализира 5 поредни точки, за да се успокои отново.

Пол Джордж завърши с 36 точки, Кармело Антъни добави 29, а Ръсел Уестбрук се отчете с 23, 20 асистенции и 9 борби. Центърът Стивън Адамс пък вкара 25. За домакините Айзея Томас реализира 24, а ЛеБрон Джеймс 18, като остава на 7 от 30 000 в кариерата си.

С успеха Тъндър са 5-и на Запад с баланс 26-20 и серия от 4 поредни победи. Кавс пък се влошиха до 27-18.