Баскетболистите на Бостън прекъснаха серията си от 4 поредни загуби, след като спечелиха със 113:102 гостуването си на ЛА Клипърс. Само ден преди това Селтикс бяха паднали от другия местен тим – Лейкърс, но сега спряха негативната поредица.

„Това е трудна лига и всеки ще има своите добри и лоши моменти. По-рано през сезона ние имахме късмет да спечелим 16 поредни срещи, след като можехме да загубим доста от тях. Понякога ти върви, а друг път не“ заяви треньорът Брад Стивънс.

Петима играчи от Детелините завършиха с двуцифрен актив, като Кайри Ървинг отбеляза 20 точки, а новобранецът Джейсън Тейтъм добави 18. Бостън успя да се откъсне решаващо в последните минути на третата част, която завърши със серия от 17:6, за да поведе с 91:77 преди последните 12 минути, в които разликата не падна под 10 точки.

С победата Келтите подобриха актива си до 35-14 и остават на върха на Изток пред Торонто, който обаче не е далеч с 32-14. Третата поредна загуба пък пък влоши баланса на Клипърс до 23-24 и отборът е извън зоната на плейофите.

Останалите резултати: Филаделфия – Чикаго 115:101, Детройт – Юта 95:98 (прод), Шарлът – Ню Орлийнс 96:101, Индиана – Финикс 116:101, Атланта – Торонто 93:108, Далас – Хюстън 97:104, Мемфис – Сан Антонио 85:108, Портланд – Минесота 123:114.