Най-добрият български баскетболист Александър Везенков ще има нов треньор в Барселона, след като клубът най-после изгони неадекватния Сито Алонсо.
Наставникът пристигна през лятото, но не успя да постигне абсолютно нищо, като каталунците са в дъното на Евролигата с баланс 7-14, а в първенството са с 12-7, но далеч от лидера Реал, който е със 17-2.
Именно ново поражение в шампионата вчера от Баскония със 72:96, при което първата четвърт завърши 31:7 за баските, доведе краят за Алонсо. Временно отборът ще бъде воден от наставника на Б-отбора Алфред Жулбе, който ще дебютира в четвъртък срещу Макаби в двубоя от Евролигата.
Алонсо така и нямаше ясна идея как иска да играят баскетболистите му, а промените които опитваше, също не дадоха резултат. През есента той остави извън състава Везенков за около два месеца, макар че българинът със сигурност не бе по-лош от доста от скъпоплатените звезди играещи на неговата позиция.
Това е втори пореден сезон, в който баскетболният Барселона е пълна катастрофа, след като през миналия нещата не върнаха и при Йоргос Барцокас, който все пак получи шанс да остане до края на кампанията.







Парламентът гласува шестия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Благомир Коцев от Берлин за протестите: Победата е на българите
Промени в градския транспорт в София заради строежа на метрото
Буря потопи Газа, отнесе палатките
Съдът ще гледа две от мерките на задържаните при протеста на 1 декември
Сервиз поиска 15 000 евро за ремонт на Tesla, собственикът я оправи срещу 100 евро
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Zuffa Boxing стартира с първо шоу ден преди UFC 324 в Лас Вегас
Българската федерация по канадска борба отличи най-добрите си състезатели за 2025
Важна сбирка на българския бокс
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Синдром на канала на Гийон – увреда на улнарния нерв в областта на китката
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар