Класически сблъсък между Реал Мадрид и Барселона предстои в турнира за баскетболната Купа на Краля, след като двата гранда стигнаха до битката за трофея.

Белите се справиха с Уникаха със 77:59, след като спечелиха второто полувреме с 40:21. Лука Дончич наниза 17 точки,  а Джейси Каръл добави 14 за успеха. Реал гони 5-о поредно отличие в надпреварата.

По-интересно обаче бе, че Барселона продължи възхода си след идването на новия треньор Светислав Пешич. След като на 1/4финала каталунците надвиха фаворита Баскония с 94:90, сега доста по-лесно победиха домакините от Гран Канария с 87:74.

И тук всичко се реши след почивката, след като каталунците спечелиха третата четвърт с 27:13 за да се откъснат решаващо напред. Пиер Ориола влезе от пейката, за да вкара 14 точки, а Тома Йортел добави 13 и 14 асистенции.

За съжаление Александър Везенков бе пренебрегнат и за този двубой, въпреки че когато бе консултант на националния отбор преди време, Пешич се бе изказал много ласкаво за него.