Баскетболистите на Оклахома Сити Тъндър допуснаха четвърта поредна загуба от началото на сезона, след като отстъпиха у дома с 95:101 срещу Бостън.

Гръмотевиците остават без успех в НБА, като сега пропиляха аванс от 16 точки на почивката, но лидерът Ръсел Уестбрук запази спокойствие, въпреки разочарованието.

„Аз съм виновен, че не спечелихме. Трябваше да бъдем по-добри във важните моменти. Все още обаче е рано и не трябва да изпадаме в паника. Всичко ще се оправи. Не съм притеснен“ заяви гардът, който пропусна и 7-те си изстрела от игра в последната част, като остана едва с 13 точки.

Келтите наваксаха изоставането си в третата част, спечелена с 40:23. Те вкараха 9 тройки в периода, като в един момент Ал Хорфърд наниза 3 поред в разстояние на 41 секунди. В края Маркъс Морис реализира ключовата стрелба отдалеч, като направи 98:95 27 секунди до сирената и тимът му удържа успеха, за да се подобри до 3-2. Джейсън Тейтъм вкара 24 точки, Морис добави 21, а Хорфърд 19.

В другите два мача от деня Портланд спечели гостуването си на Орландо със 128:114 и се подобри до 3-1, след като Деймиън Лилард наниза 41 точки, а Детройт победи Кливланд със 110:103. Така Пистънс са с 4-0, а Кавс с 0-5.