ЛеБрон Джеймс избухна с 51 точки и спечели за първи път в Маями след напускането си на отбора през 2014-а, извеждайки ЛА Лейкърс до победа със 113:97.

Така суперзвездата стана едва 5-ият играч в историята, който стига границата от 50 точки с 3 различни отбора след Джамал Крофърд, Бърнард Кинг, Моузес Малоун и Уилт Чембърлейн. Краля има 13 подобни срещи, като интересното е, че 12 от тях са били при гостувания.

„Чувствах се отлично и това се видя. Винаги е страхотно да се върна тук след всичко, което постигнахме. Моята цел обаче винаги е била да бъда максимално ефективен и да помагам на отбора и се радвам, че се получи“ заяви Джеймс, който имаше 19 точки още в първата четвърт.

Той завърши с 19 успешни опита от 31 изстрела, като мина 50-те точки с тройка 16 секунди преди края, при това когато бе пазен от двама съперници. ЛеБрон отново бе страхотен от дистанция, като завърши с 6 тройки от 8 опита и през ноември е 26 от 52 отдалеч, след като преди това бе едва 12 от 44.

Езерняците се откъснаха с 34:21 още след първата четвърт и след това контролираха мача, като във важните моменти Джеймс винаги излизаше на сцената. Калифорнийци се подобриха до 9-7 и продължават борбата за по-добра позиция на Запад.

Останалите резултати: Минесота – Мемфис 87:100 (първа загуба за Вълците след раздялата с Бътлър), Вашингтон – Портланд 109:119 (40 точки на Деймиън Лилард), Орландо – Ню Йорк 131:117.