Въпреки че игра малко, Александър Везенков направи добър мач за Олимпиакос при победата над Гран Канария с 98:77 в Евролигата.

Българинът бе на паркета само 8 минути и половина, но за това време се отчете с 4 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 чадър, което означаваше коефициент на полезност от 12.

Гръцкият тим нямаше проблеми, като се откъсна още на почивката с 52:33 и след това не допусна обрат, за да спечели за 6-и път в последните си 7 мача и да подобри баланса си до 9-5, колкото има и 4-ия в подреждането Анадолу Ефес.

Ветеранът Василис Спанулис напомни за себе  си, като се отчете с 21 точки при стрелба от игра 7 от 9, а добави и 8 асистенции. Йоргос Притезис добави 16 точки, а още четирима играчи приключиха с двуцифрен актив.

В други мачове Фенебахче спечели гостуването си на Будучност с 89:65, след 49:25 през второто полувреме. ЦСКА Москва пък победи Анадолу Ефес със 102:84.