ЛеБрон Джеймс направи третия си трипъл-дабъл за ЛА Лейкърс и 76-и в кариерата, за да изведе Езерняците до победа над Ню Орлийнс 112:104.

Това бе първият мач на Краля срещу Антъни Дейвис, за когото по-рано през седмицата той обяви, че ще бъде страхотно, ако пристигне в Лейкърс и това предизвика недоволство сред голяма част от генералните мениджъри в Лигата.

Още преди мача обаче, треньорът на Пеликанс Алвин Джентри обяви, че няма никакъв шанс Дейвис да бъде трансфериран, докато има договор с отбора.

ЛеБрон завърши с 22 точки, 12 борби и 14 асистенции, Брандън Инграм добави 18 точки, след като пропусна предишните 7 срещи на домакините, а и Ражон Рондо отново бе на линия, като се отчете с 8 точки и 9 асистенции. Той не игра пък в 17 двубоя заради счупена ръка.

Антъни Дейвис се отчете с 30 точки и 20 борби за гостите, които губеха с 13 точки в третата четвърт, приближиха се до 6 в последната, но не успяха да застрашат домакините. Ивица Зубац помогна за триумфа с 16 точки и 11 борби, а Езерняците подобриха баланса си до 19-13.

Останалите резултати: Торонто – Кливланд 126:110, Шарлът – Детройт 98:86, Ню Йорк – Атланта 107:114, Бруклин – Индиана 106:114 (Пейсърс спряха серията на Нетс от 7 поредни успеха), Бостън – Милуоки 107:120, Чикаго – Орландо 90:80, Сан Антонио – Минесота 124:98, Портланд – Юта 90:120, Сакраменто – Мемфис 102:99.