Суперзвездата на Голдън Стейт Стеф Къри вкара с поднасяне в последната секунда, за да донесе победата над ЛА Клипърс със 129:127 в НБА.

Гардът завърши с 42 точки и след като в първата четвърт се сдърпа с Патрик Бевърли от съперника, успя да осигури триумфа на шампионите.

Кевин Дюрант помогна с 35 точки, а домакините се справиха с невероятната стрелба отдалеч на Клипърс, след като играчите на Док Ривърс реализира 18 тройки от само 23 опита или записаха 78% успеваемост. Гостите водеха с 11 точки в първата част, а в последната наваксаха пасив от 9.

Айвъри Брадли изравни със забивка 20 секунди преди края, но при последното нападение Къри бе неудържим, като стигна до самия кош и реализира, за да могат Уориърс да спечелят за 8-и път в 10 мача и да се подобрят до 23-11.

Останалите резултати: Детройт – Атланта 95:98, Индиана – Вашингтон 105:89, Бостън – Шарлът 119:103, Бруклин – Финикс 111:103, Кливланд – Чикаго 92:112, Орландо – Маями 91:115, Сакраменто – Ню Орлийнс 122:117, Оклахома Сити – Минесота 112:114, Портланд – Далас 121:118 (прод, Лука Дончич изравни в последната секунда на редовното време с тройка).