Кайри Ървинг наниза 40 точки, за да изведе Бостън до победа над Филаделфия със 121:114 след продължение в интересен двубой на Коледа в НБА.

Гардът първо изравни в последните секунди на редовното време с труден изстрел, а в добавените 5 минути наниза 2 ключови тройки, с които Селтикс навакса изоставане от 108:113 и спечели.

„Просто обичам да играя срещу най-добрите. Атмосферата бе по-особена и се получи страхотно“ заяви Ървинг, който добави и 10 борби. Джейсън Тейтъм и Маркъс Морис помогнаха с по 23 точки за успеха на Детелините, които се подобриха до 20-13 и са съвсем близо до Сиксърс с 22-13.

Джоел Ембийд водеше гостите с 34 точки и 16 овладени топки, Джими Бътлър се отчете с 24, а Джей Джей Редик реализира още 17, но пропусна в края на редовното време да спечели двубоя.

В друг любопитен мач Джеймс Хардън се отчете с 41 точки, а Хюстън обърна Оклахома Сити със 113:109, за да спечели за 7-и път в последните си 8 срещи. Гръмотевиците водеха до почивката, но изпуснаха инициативата след нея.

В останалите срещи Милуоки спечели гостуването си в Ню Йорк със 109:95, а а Юта срази Портланд у дома със 117:96.