Дуейн Уейд се нареди до Майкъл Джордън и ЛеБрон Джеймс, но Маями загуби тежко от аутсайдера Атланта с 82:106 в НБА.

Ветеранът, който играе последния си сезон, реализира тройка №500 в кариерата си в третата четвърт и това го постави в компанията на двама от най-великите в историята.

Горещите пропуснаха 29 от 34 опита при стрелбата си отдалеч, но въпреки това гардът стана едва третият в историята, който има поне 20 000 точки, 5 000 асистенции, 4 000 борби, 1 500 откраднати топки, 800 чадъра и 500 тройки.

Той обаче не успя да се зарадва от  постижението, тъй като тимът му допусна срив в третата четвърт на мача, която загуби с 21:41 и влоши показателите си до 19-19. Ястребите записаха рядка победа и са с 12-27.

„Това бе доста лош мач за нас. Това е третата ни загуба срещу Хоукс през сезона и явно не можем да играем срещу тях“ заяви Уейд, който завърши с 11 точки.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Орландо 106:96, Оклахома Сити – Вашингтон 98:116, Торонто – Индиана 121:105, Финикс – Шалът 113:119 (Кемба Уокър вкара 18 от своите 29 точки в последните 4 минути и половина на мача, включително последните 14 за отбора си).