Младите играчи на ЛА Лейкърс отговориха подобаващо и Езерняците спряха серията си от 3 поредни загуби след 107:97 срещу Далас.

Треньорът Люк Уолтън предизвика Брандън Инграм и Лонзо Бол да покажат повече страст след поражението от Минесота и те го направиха, като първият се отчете с 29 точки, а вторият с 21, 7 борби и 5 асистенции.

„Просто показахме отговорност. Разбрахме, че трябва да сме много по-добри, ако искаме да печелим и това не може да стане ако играем както срещу Вълците. Сега, когато ЛеБрон и Рондо ги няма, ние сме тези, които трябва да дадем тон“ заяви Бол.

Калифорнийци губеха с 13 точки на почивката, но взеха контрола след 32:13 в третата четвърт и след това довършиха съперника, за който Лука Дончич се отчете с 27 точки. Лейкърс остават в топ 8 на Запад с 22-19, докато Маверикс са вече 14-и с 18-22.

Останалите резултати: Бостън – Бруклин 116:95, Хюстън – Денвър 125:113 (12-а победа в 14 мача за Ракетите, Хардън с 32 точки, Капела с 31), Милуоки – Юта 114:102, Ню Орлийнс – Мемфис 114:95, Портланд – Ню Йорк 111:101, Сакраменто – Орландо 111:95.