Никола Йокич наказа Маями с 4-ия си трипъл-дабъл за сезона, за да може Денвър да спечели гостуването си във Флорида със 103:99.

Сръбският център приключи с 29 точки, 11 борби и  10 асистенции, като осигури триумфа с кош с висока парабола 2,4 секунди преди края. Последва грешка на Горещите при вкарването на топката в игра и Джамал Мъри гарантира успеха с два наказателни изстрела.

Последната четвърт предложи серия обрати преди в крайна сметка Нъгетс да стигнат до триумфа, с който подобриха показателите си до 27-12 и продължават да оглавяват Запада, с 2 загуби по-малко от Голдън Стейт.

Оклахома Сити се смъкна на на 3-о място с 25-15 след втората си поредна загуба – 117:119 срещу Минесота у дома. Това бе дебют за временния треньор на Вълците Райън Сондърс, а Андрю Уигинс напомни за качествата си с 40 точки. Ръсел Уестбрук пропусна от тройката в  края и не успя да донесе успеха на Тъндър.

Останалите резултати: Кливланд – Индиана 115:123, Филаделфия – Вашингтон 132:115, Торонто – Атланта 104:101 (6-а поредна победа у дома за Раптърс), Финикс – Сакраменто 115:111 (Слънцата губеха с 21 точки в началото на третата четвърт), ЛА Клипърс – Шарлът 128:109.