Филаделфия срази ЛА Лейкърс със 143:120 и нанесе нова загуба на ЛеБрон Джеймс и компания през сезона в НБА.

Домакините поддържаха изключително висока успеваемост при стрелбата през цялото време, като се откъснаха окончателно в последните минути на третата четвърт, когато дръпнаха с 15 точки и след това затвориха мача.

Сиксърс вкараха 57,7% от изстрелите си, а Джоел Ембийд избухна с 37 точки и 14 борби. Тобаяс Харис се включи отлично с 22 точки във втория си мач за домакините, а Джей Джей Редик добави още 21.

За Лейкърс младокът Кайл Кузма реализира 39, като вкара 23 само в първата четвърт, но никой не го подкрепи. ЛеБрон Джеймс изглеждаше уморен, макар и да остана на една асистенция от трипъл-дабъл.

Така калифорнийци са с показатели 28-28 и остават 10-и в Западната конференция, докато Филаделфия е с 36-20 и все още има амбиции да подобри позицията си на Изток.