Дуейн Уейд върна времето назад и показа, че може и да е в края на кариерата си, но класата му остава. Той отбеляза тройка със сирената, за да донесе победата на Маями над шампиона Голдън Стейт със 126:125 в луд мач.

Гардът реализира един от най-знаковите изстрели в кариерата си и така осигури важния успех на Горещите, които продължават битката за плейофите.

В ситуацията Уейд получи на върха, опита да стреля, но бе блокиран. Топката обаче остана в ръцете му и той успя да я изстреля от краче и без да има възможност да се прицели, но вкара с табло и хвърли в екстаз съотборниците си и цялата зала.

„Това ще остане винаги като много специален момент за мен. В кариерата си много често съм пропускал подобни положения, но сега успях да вкарам и то от невъзможна позиция. Истинска лудост! Беше обаче страхотно да го направя пред феновете ни“ заяви Уейд, който вкара 25 точки, а Маями спря серията си от 6 поредни домакински поражения.

Неговият тим водеше с 24 точки 3 минути преди края на първото полувреме, но допусна обрат и в края Голдън Стейт дори дръпна със 124:120. Уейд обаче вкара тройка, а след това Кевин Дюрант изпусна един  наказателен изстрел, което даде шанс за победа и той бе използван. Горан Драгич вкара 27 точки за победителите, а Джош Ричардсън помогна с 21.

Така Маями подобри баланса си до 27-33 и е съвсем близо до 8-ия в конференцията Шарлът, който е с 28-33. Клей Томпсън водеше Голдън Стейт с 36 точки, Кевин Дюрант добави 29, а Стеф Къри 24, но с показатели 43-18 Уориърс вече имат само победа повече от втория на Запад Денвър.

Останалите резултати: Шарлът – Хюстън 113:118, Атланта – Минесота 131:123 (прод), Бруклин – Вашингтон 116:125, Бостън – Портланд 92:97 (4-а поредна загуба за Селтикс и 5-и пореден триумф за Блейзърс), Мемфис – Чикаго 107:109, Сан Антонио – Детройт 105:93, Далас – Индиана 110:101, Юта – ЛА Клипърс 111:105, Сакраменто – Милуоки 140:141 (прод), ЛА Лейкърс – Ню Орлийнс 125:119.