Джеймс Хардън напомни за себе си, като наниза 58 точки, а Хюстън обърна Маями със 121:118, за да запише важна победа.

Брадата стигна границата от 50 точки за 6-и път през сезона и общо за 15-и в кариерата си. Само Уилт Чембърлейн, Майкъл Джордън, Елджин Бейлър и Коби Брайънт имат повече такива мачове от него.

Ракетите изоставаха с 21 точки в третата четвърт, но постигнаха страхотен обрат. Хардън вкара 8 тройки от 18 опита, а общо стрелбата му от игра бе 16 от 32.

„Просто бях агресивен и не спирах да атакувам. Когато имах възможност стрелях, но цялостно това бе колективно усилие“ заяви лидерът на тексасци, които спечелиха последната четвърт с 35:20 и подобриха баланса си до 37-25.

Горещите все още водеха със 113:103 в средата на последния период, когато обаче последваха 14 поредни точки за Хюстън, които преобърнаха нещата. В края гостите също направиха пропуски и изпуснаха спечелен мач.