Барселона победи Реал Мадрид и на баскетбол в навечерието на второто за седмицата Ел Класико във футбола.

Вечерта, в която каталунците извадиха от употреба номер 11 на легендата Хуан Карлос Наваро, те победиха Белите със 77:70 в двубой от Евролигата у дома.

Тома Йортел бе фантастичен със 17 точки и 10 асистенции, а Анте Томич добави невероятните 22 точки и 13 борби за успеха, с който тимът подобри показателите си до 15-9 и се изравни с 4-ия в подреждането Анадолу Ефес.

Реал водеше с 29:21 в средата на втората четвърт, но след това последва серия от 21:8 за домакините, след която резултатът бе преобърнат. В третата част разликата стана 50:39, след това Реал се доближи до 56:51, но каталунците не допуснаха обрат и нанесоха 6-а загуба на големия си съперник в турнира.

В друг сблъсък Олимпиакос допусна 5-а поредна загуба след 81:97 срещу ЦСКА Москва у дома. Така с баланс 12-12 червено-белите вече изобщо не са сигурни за мястото си в плейофите.

Александър Везенков се отчете с 5 точки за малко повече от 7 минути игра, но гръцкия тим изпусна мача през второто полувреме, което загуби с 31:46. Серхио Родригес поведе руския тим с 15 точки и 12 асистенции, Кори Хигинс вкара 18, Нандо де Коло добави 16, а Кайл Хайнс се отчете с 15, 5 борби и 4 чадъра, като Армейците остават втори с баланс 19-5.