Силна игра на Клей Томпсън и ДеМаркъс Къзънс помогна на Голдън Стейт да приземи Ракетите от Хюстън и да спре серията им от 9 поредни победи.

Шампионите не допуснаха нова загуба от тексасци, от които вече загубиха на 3 пъти ппез сезона и измъкнаха 106:104 като гости.

Томпсън реализира 30 точки за Уориърс, които играха без Кевин Дюрант, но Къзънс излезе на сцената с 27 точки, 8 борби и 7 асистенции, за да напомни на конкурентите какво може да донесе на калифорнийци. Стеф Къри се отчете с 24 точки.

„Не мисля, че някой може да ме спре в играта един на един. Затова може да поставите срещу мен когото искате“ демонстрира самочувствие центърът, чийто тим реагира подобаващо след разочароващата загуба от Финикс.

Голдън Стейт дръпна още от началото, като след първата част водеше с 10 точки, а в последната преднината стигна 14 и все още бе 10 по-малко от 3 минути преди края. Домакините успяха да се доближат до 103:104, но Стеф Къри вкара два наказателни изстрела, а след като Джеймс Хардън пропусна нарочно втория фаул, който изпълняваше, Андре Игуодала взе борбата и гарантира триумфа.

Брадата водеше Хюстън с 29 точки и 10 асистенции, но стрелбата му отдалеч бе едва 2 от 12. Крис Пол завърши с 24, но Ракетите загубиха борбата с 31-44, което оказа своето влияние. Така Уориърс остана начело в конференцията с баланс 46-21, докато Рокетс са с 42-26 и продължават битката с ОКС и Портланд за Топ 4.

Останалите резултати: Вашингтон – Орландо 100:90, Оклахома Сити – Бруклин 108:96, Атланта – Мемфис 132:111, Маями – Детройт 108:74, Финикс – Юта 97:114.