Голдън Стейт и Денвър продължават битката за върха в Западната конференция на НБА и тази нощ постигнаха нови победи.

Шампионите нямаха проблеми срещу Индиана и спечелиха със 112:89, след силни втора и трета четвърт, спечелени общо с 69:43.

Кевин Дюрант вкара 15 точки, но бе тъжен заради застреляния в Атланта негов близък приятел от детинство Клиф Диксън. ДеМаркъс Къзънс с отчете с 19, а Клей Томпсън с 18 точки триумфа на Уориърс.

В същото време Денвър имаше повече проблеми, но спечели визитата си във Вашингтон със 113:108. 8 играчи от Нъгетс завършиха с двуцифрени точкови показатели, като центърът Никола Йокич записа 15 точки и 11 асистенции, за 5-ата поредна победа, изкована в последната четвърт.

Голдън Стейт все още е лидер с баланс 49-22, но Денвър е близо с 48-22, като до края на сезона има още един пряк мач между  двата тима, който ще бъде в Оукланд.

Иначе загубата на Юта в Атланта със 114:117 направи ситуацията в конференцията невероятна, след като Джаз, Оклахома Сити, Сан Антонио и ЛА Клипърс са с баланс 42-30, като водят битка за позициите между 5-а и 8-а. Хюстън и Портланд са 3-и и 4-и съответно с 45-27 и 44-27.

Останалите резултати: Шарлът – Минесота 113:106 (Роуз, Тийг и Ковингтън  са аут за сезона за Вълците), Финикс – Детройт 98:118 (Пистънс вкараха 17 тройки), Сакраменто – Далас 116:100.