45 години по-късно Милуоки Бъкс отново е №1 в редовния сезон в НБА. Елените си гарантираха домакинско предимство за плейофите и най-добри показатели след редовния сезон, след  като победиха Филаделфия със 128:122 в напрегнат и оспорван мач.

Те вече са с баланс 59-20 и имат добра възможност да стигнат границата от 60 победи едва за 5-и път в историята си. През 1974-а, когато в тима блестеше Карим Абдул Джабар, Милуоки също бе №1 в Лигата, но не успя да спечели титлата, губейки драматично от Бостън с 3-4.

Янис Антетокумпо изигра поредния си феноменален мач и продължава битката и за МВП, след като завърши с 45 точки, 13 борби, 6 асистенции и 5 чадъра, надигавайки Джоел Ембийд, който също бе страхотен с 34 точки, 13 борби и 13 асистензии, но  стрелбате му бе едва 12 от 31, докато Янис бе 13 от 22.

„Просто исках да направя правилните отигравания“ заяви скромно Янис, който вдъхнови отбора си да завърши мача със серия от 15:4 в последните 3 минути. Той направи блокира атака на Ембийд, след което асистира за бърза  атака и кош на Стърлинг Браун, който вкара за 123:119 40 секунди до сирената и това се оказа решаващо за победата.

В началото имаше и напрежение, след като едва не се стигна до сбиване между Ембийд и Ерик Бледсоу, който бе изгонен. Без него обаче Крис Мидълтън помогна на победителите с 22 точки, а Джордж Хил добави 20.

В същото време Голдън Стейт се справи с ЛА Лейкърс след 108:90 и направи нова крачка към №1 на Запад, подобрявайки се до 54-24. Демаркъс Къзънс се отчете с 21 точки и 10 борби, а Уориърс решиха всичко още в първата част спечелена с 39:12. В последния мач от деня Сакраменто победи Кливланд със 117:104.