Голдън Стейт е само на победа от следващия етап в плейофите, след като спечели със 113:105 срещу ЛА Клипърс и поведе с 3-1 в серията. Мач №5 ще бъде в Оукланд, където шампионите могат да приключат нещата.

Кевин Дюрант реализира 33 точки за Уориърс, а и Клей Томпсън се събуди и вкара 32, от които 27 през първото полувреме. Стеф Къри остана само с 12 при 3 от 14 от игра, но това не бе фатално.

Домакините играха здраво в защита, с много енергия, като в третата четвърт дори успяха да поведат с 5 точки, но в крайна сметка в решаващите моменти класата на Голдън Стейт си каза думата.

В същото време Бостън стана първият тим, който си осигури място в следващата фаза. Селтикс довършиха Индиана след 110:106 като гости и затвориха серията с 4-0.

Гордън Хейуърд реализира 20 точки от пейката, включително и тройката, с която реши всичко и направи 102:92. Маркъс Морис и Джейсън Тейтъм добавиха по 18, а въпреки усилията си Пейсърс не успяха да спечелят нито един от мачовете.