След два скромни мача в Торонто, Джоел Ембийд се развихри във Филаделфия, а тимът му дръпна с 2-1 победи срещу Раптърс след разгром със 116:95.

Центърът наниза 33 точки и взе 10 борби, като вдъхнови Сиксърс със серия отигравания. Джими Бътлър също бе на ниво, като се отчете с 22 точки, 9 борби и 9 асистенции, а Филаделфия ще бъде домакин и в следващия двубой.

Кауай Ленърд отново бе страхотен за Торонто с 33 точки, Паскал Сиакам  добави 20, но двамата получиха твърде малко подкрепа, а и канадците се сринаха в последната четвърт, загубена с 14:27.

Серия от 11:1 в началото на последната четвърт вдигна разликата до 100:82 и за Раптърс нямаше връщане в мача. Джей Джей Редик и Тобаяс Харис добавиха 15 и 13 точки за триумфа, а и като цяло Филаделфия показа отлична стрелба  от игра, като реализира 51% от стрелбите си, а от тройката бе 43,5%.

Домакините доминираха при борбите с 45-34 и при асистенциите с 29-15, което съвсем ясно показва, колко сериозно е било предимството им и във Филаделфия ще се чувстват много уверени преди следващия двубой.